فهرست ناوبری برگه ها
چاپ این مطلب

Modern Meadow نام ماده کلاژن “غیرحیوانی” را افشا می کند

به گزارش خبرنگار بین‌الملل صنعت کفش، Modern Meadow استارت-آپ تولیدکننده ی کلاژن نامی جدید برای ماده ای که آن را تولید می کند انتخاب کرده است.این کلاژن آزمایشگاهی “غیرحیوانی” Zoa نامیده خواهد شد.
تکنولوژی شرکت از ابزارهای ویرایش دی ان ای برای مهندسی سلول های مخمر تولید کننده کلاژن استفاده می کند. این سلول ها برای تولید نوع و مقدار کلاژن مورد نیاز بهینه سازی می شوند. پس از خالص سازی، کلاژن می تواند فرموله شده و به Zoa تبدیل شود، که شرکت مدعی است برنده می توانند از این ماده برای تولید محصولات نهایی استفاده کنند.
نسل اول مواد Zoaدر نمایشگاهی ترتیب داده شده از سوی شرکت تا ۱۲ اکتبر نمایش داده می شوند. مدرن علفزار در ۱۴ کیلومتری خیابان کروزبی در منهتن قرار گرفته است.هم چنین یک تی شرت متشکل از Zoa و پارچه های معمول تر، که توسط تیم طراحی داخلی شرکت به رهبری سوزان لی تولید شده است در نمایشگاه گسترده ای با نام “آیا مد مدرن است؟” در موزه ی هنرهای معاصر نیویورک (MoMA) به نمایش در خواهد آمد.
خانم لی در مراحل آماده سازی این نمایشگاه که از ۱ اکتبر تا ۲۸ ژانویه اجرا خواهد شد گفت: “تکنولوژی ما طراحان را قادر می سازد تا مواد را در شیوه های جدید و هیجان انگیزی کشف کنند و کارکردها، قابلیت های زیبایی شناختی و قابلیت های عملکردی را که پیش از این دیده نشده اند فعال کنند.ما هیجان زده هستیم تا نمونه ای از تکنولوژی مواد خلاقانه خود را در MoMA نشان دهیم، موسسه ای که در سراسر جهان به خاطر تعهد خود به طراحی نوآوری و بیان خلاقانه مورد احترام است. ”
Modern Meadow ،Zoa را “نرم، با دوام و انعطاف پذیر در شکل” توصیف می کند. شرکت می گوید که در حال حاضر با برندهای جهانی در رده های کالاهای لوکس و کالاهای مصرفی همکاری می کند تا محصولات خود را با استفاده از Zoa تولید کنند و برخی از این محصولات نیز در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه خواهند شد.

468 ad

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.