فهرست ناوبری برگه ها
چاپ این مطلب

بستر رودخانه جاجرود در قرچک محلی برای پسماندهای خطرناک شده است

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان تهران به نقل از روابط‌عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، مسعود مرسل‌پور در جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان قرچک اظهار داشت: کارگاه‌های چرم و چرم‌سازی با گزارشی که محیط‌ زیست و شبکه بهداشت و درمان ارائه کردند، با توجه به یک‌سری توافق‌ها، تمهیدات و امتیازاتی که دولت داده است، باید به چرمشهر انتقال پیدا کنند و تا زمانی که منتقل شوند و در فرصت زمانی که باقی‌مانده، لازم است به همت اداره محیط زیست و شبکه بهداشت و درمان کمتر به محیط‌زیست آسیب وارد کنند.

وی افزود: بستر رودخانه جاجرود در شهرستان قرچک محلی برای فاضلاب، آشغال و پسماندهای خطرناک شده است و اگر این روند ادامه داشته باشد و این موضوع توسط آب منطقه‌ای رفع نشود، معضلات امنیتی و اجتماعی دامن‌گیر شهرستان می‌شود.

فرماندار شهرستان قرچک به موضوع پسماندهای پزشکی در شهرستان قرچک که هنوز تعیین تکلیف نشده اشاره کرد و افزود: در این بخش، شبکه بهداشت و درمان و محیط زیست با کمک شورای شهر و روستا و دهیاران تدبیری کنند که این پسماندهای پزشکی شهروندان را نگران کرده است.

مرسل‌پور افزود: کارگران شهرداری مجبور به جمع‌آوری پسماندهای پزشکی در شهر هستند که از نظر بهداشتی و درمانی خطرناک است و باید در این خصوص تدبیری اندیشید.

وی به معضل فاضلاب در حاشیه روستاهای بخش مرکزی اشاره کرد و افزود: هنوز مشکلات فاضلاب‌های رها شده در حاشیه روستاها رفع نشده و این فاضلاب‌ها بیماری‌زا بوده و برای محیط زیست خطرناک است.

فرماندار شهرستان قرچک افزود: سمت غرب برخی از روستاهای شهرستان قرچک را فاضلاب‌ها در برگرفته و در مسیر باد است که باد آن را به روستاها منتقل می‌کند و در این خصوص با نظر محیط‌زیست، شبکه بهداشت و درمان، شورای روستا و دهیاران تصمیم‌گیری شده تا این مشکل برطرف شود.

مرسل‌پور تأکید کرد: اعضای کارگروه باید با عزم و اقدامی جدی و با اجرای دقیق مصوبات کارگروه، در راستای رفع مسائل و مشکلات موجود گام‌های استوار بردارند

468 ad

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.