فهرست ناوبری برگه ها
چاپ این مطلب

تشکل‌ها رقابت‌های ناسالم را از بین می‌برد

مدیر پیشین کفش بهمن گفت: با شکل‌گیری تشکل‌ها فعالیت‌ها رشد کرده و نتایج بهتری نصیب صاحبان خود می‌کند.

به گزارش خبرنگار صنعت کفش: هشتمین دوره انتخابات هیئت ‎مدیره جامعه مدیران و متخصصین صنعت کفش ایران با حضور نماینده وزارت کشور و معاونت امور تشکل‌های اتاق بازرگانی ایران در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شد و اعضای جدید نیز معرفی شدند.

در حاشیه این همایش گفت‌وگوهای کوتاهی با برخی از شرکت‌کنندگان انجام شد. سید ناصر رحمتی، مدیر پیشین کفش بهمن درباره نقش تشکل‌ها در صنعت به خبرنگار جامعه صنعت کفش کشور گفت: اگر هر فعالیتی به‌شکل تشکیلاتی انجام شود تاثیر بیشتری در تولید و در شکل کلان، اقتصاد کشور خواهد داشت و به‌طورقطع به اهداف تعیین شده نزدیک‌تر خواهیم شد؛ صنعت کفش نیز مستثنا از این مسئله نیست.

وی یکی از چالش‌های صنعت کفش کشور را پراکندگی آن عنوان کرد و افزود: بخش‌های تولید کفش به‌شکل یکپارچه در کنار یکدیگر فعالیت نداشته ضمن آنکه با عملکردهای این چنینی فعالیت‌ها به‌نوعی یکدیگر را خنثی می‌کنند.

این فعال صنعت کشور همچنین در ادامه گفت: نوعی رقابت ناسالم بین تولیدکنندگان وجود دارد که اگر فعالیت‌ها به‌شکل تشکیلاتی حرکت کند معتقدم برای رفع این معضل بسیار کارساز خواهد بود.

رحمتی در پاسخ به این پرسش که آیا جمع شدن تمام واحدهای تولیدی در یک شهرک‌های صنعتی می‌تواند کمک‌کننده باشد، اظهار کرد: یکی از راه‌های ارتقای این صنعت، ساماندهی واحدهای تولیدی در یک مکان مشخص است زیرا به جهت انجام کارهای تخصصی، بیشترین نفع شامل فعال اقتصادی می‌کند.

وی ادامه داد: به این ترتیب جامعه کارگری شکل می‌گیرد و محل سکونت نیروی انسانی نزدیک محل فعالیت خواهد شد و همچون سیستمی منسجم تمام امور در بخش تعمیرات، خدمات و… در یک مکان مشخص شکل می‌گیرد. با متمرکز شدن فعالیت‌ها می‌توان با انرژی و زمان کمتری به چندین شرکت سرویس و خدمات‌دهی ارائه داد.

مدیر پیشین کفش بهمن به امنیت شغلی چنین عملکردی اشاره کرد و گفت: در چنین شرایطی نیروی کار دغدغه از دست دادن کار خود را نخواهد داشت و با آرامش بیشتری ترغیب به ادامه فعالیت می‌شود.

رحمتی در پایان تاکید کرد: با وجود تشکیلات، فعالیت‌ها رشد داشته و نتایج بهتری نصیب صاحبان خود کرده است.

 

468 ad

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.