فهرست ناوبری برگه ها
چاپ این مطلب

آینده ی ناآمید کننده ی موزه ی هلندی

به گزارش خبرنگار بین الملل صنعت کفش،هرچند هنوز کورسویی از امید برای ادامه حیات آن وجود دارد،اما به نظر می رسد تلاش ها برای نجات موزۀ چرم و کفش هلند در Waalwijk بیهوده بوده است. این موزه از ابتدای سال جاری برای بازسازی بسته شده است اما قرار بود در سال ۲۰۱۹ بازگشایی شود.

مقامات شهر Waalwijk در روز ۱۳ جولای اعلام کردند که دیگر منابع مالی بسیار لازم برای این پروژه را تأمین نخواهند کرد. آنها اعلام کردند که همچنان می خواهند Waalwijk، شهری غنی از میراث تولید چرم و کفش،موزه ای را به این صنعت اختصاص دهد اما نمی خواهند هیچ اعتبار مالی برای موسسه تحقیق و آموزش کفش و چرم SLEM در نظر گرفته شود.

SLEM، که توسط Nicoline van Enter، یکی از چهره های شناخته شده در صنعت اداره می شود ،در سال ۲۰۱۵ با موزه ادغام شد. خانم van Enter گفت که مقامات در Waalwijk در زمان تصویب ادغام با برنامه ها موافقت کرده بودند، اما اکنون “یک گرایش سیاسی جدید” وجود دارد که تنها مایل به سرمایه گذاری برای طرح های بومی به جای  طرح های بین المللی مانند سمینارها و برنامه های آموزشی که توسط سازمان ما اجرا می شود،می باشد. رهبران سیاسی Waalwijk گفته اند که آنها تامین مالی را متوقف می کنند، حتی اگر این به معنی ورزشکستگی SLEM باشد.

در دادگاهی در شهر Breda در تاریخ ۲۵ جولای، SLEM رسما ورشکسته اعلام شد. در روز ۲۶ جولای، خانم van Enter کسب و کار چرم و کفش خود را تحت نام جدید، The Footwearists مجددا بازگشایی کرد. در حالی که سرنوشت این موزه هنوز نامعلوم است،اما چندان امیدوارکننده به نظر نمی رسد؛ زیرا اکنون بخشی از بنگاه اقتصادی است که ورشکست شده و کارکنان موزه نیز قبلا تعدیل شده اند.

تنها نقطه ی امید این است که مدیر تسویه منصوب شده توسط دادگاه، یک وکیل محلی به نام هانس آلبرتس، ممکن است راهی برای جداکردن موزه از ورشکستگی SLEM پیدا کند.

468 ad

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.