فهرست ناوبری برگه ها
چاپ این مطلب

۲۰۰ هزار دلار صادرات امسال از صنایع شهرک‌های صنعتی زنجان انجام می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، ایرج احمدی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در استان زنجان وجود دارد و از ۳۰ هزار هکتار اراضی در اختیار استان حدود ۲ هزار هکتار آن صنعتی است.

وی با اشاره به برگزاری ۱۲ تور نمایشگاه داخلی و خارجی عنوان کرد: کارکنان واحدهای صنعتی برای مشاهده وضعیت صنعت در سایر استان‌ها و افزایش تجربیات خود در این تورها  شرکت کردند.

معاون صنایعکوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان در رابطه با دوره‌های آموزشی برگزار شده عنوان کرد: ۱۶۸ دوره آموزشی با ۳ هزار و ۵۰۰ نفر ساعت به منظور ارتتقای سطح دانش فنی افراد برگزار کردیم.

وی با اشاره به ۹ خوشه صنعتی شناسایی شده در استان بیان کرد: سه خوشه کفش هیدج، فرش و چاقو در حال اجرا است که امسال امکان‌سنجی خوشه چاقو انجام می‌شود.

احمدی با بیان اینکه در سال ۹۰ بحث شناسایی فراگیر خوشه‌ها در کشور انجام شد، گفت: در همان سال آغاز شناسایی خوشه‌ها در کشور، خوشه روی یکی از شش خوشه استان زنجان بود که امکان سنجی آن از همان سال آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه خوشه روی در مرحله مطالعه شناختی آن متوقف شد، افزود: شرکت نکردن ذی‌نفعان خوشه روی در کلاس‌های آموزشی و اینکه ذخایر روی در خاک استان رو به کاهش است از دلایل توقف خوشه روی در استان بوده‌اند.

معاون صنایعکوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان در مورد دانش‌بنیان کردن صنایع شهرک‌های صنعتی عنوان کرد: سال گذشته هفت مورد از صنایع دانش‌بنیان شدند و امسال نیز ۱۰ مورد دانش‌بنیان می‌شوند.

وی با بیان اینکه سال گذشته صادرات صنایع شرکت‌های شهرک‌های صنعتی حدود ۲۰۰ هزار دلار بوده است، عنوان کرد: ان‌شاالله امسال نیز ۲۰۰ هزار دلار صادرات از صنایع شهرک‌های صنعتی انجام می‌شود

468 ad

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.