فهرست ناوبری برگه ها
چاپ این مطلب

کاهش تقاضا برای دی.اتیل.هگزانول علیرغم پایین ترین قیمت

به گزارش خبرنگار صنعت کفش، عرضه دی.اتیل.هگزانول در بازار بورس کالا در که در دو هفته اخیر روزهای باثباتی را سپری می‌کند در معامله چهارشنبه ۲۷ خرداد ماه جاری نیز با حفط تعادل (برابری قیمت پایه و قیمت معامله شده) و همچنین با کاهش ۰٫۶ درصدی به قیمت ۳۱۶۸۵ ریال برای هر تن رسید. این در حالیست که بالا نگه داشتن قیمت انیدرید فتالیک علیرغم عرضه منظم ارتوزایلین در سطح هزار تن، موجب کاهش تقاضا برای دی.انیل.هگزانول شده است.

در معامله چهارشبه تابلوی معاملات فیزیکی ارقام ذیل را برای دی.اتیل.هگزانول ثبت نمود:

قیمت پایه: ۳۱۶۸۵ ریال

قیمت معامله شده: ۳۱۶۸۵ ریال

تقاضا: ۱۳۲۰ تن

عرضه: ۱۳۲۰ تن (۱۲۱۰ تن عادی و ۱۱۰ تن مچینگ)

تدوام روند تعادل در بازار دی.اتیل.هگزانول (بعنوان ماده اولیه مهم در صنعت کفش) و مقایسه آن با نوسانات و التهابات تجربه شده در سالیان قبل حاکی از آن است که خرد تشکلی و همکاری میان دفتر صنایع تکمیلی شرکت ملی پتروشیمی ایران و تشکل‌های پایین‌دستی همچون جامعه مدیران و متخصصین صنعت کفش ایران، انجمن ملی صمایع پلاستیک و پلیمر ایران و اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان چرم مصنوعی ایران، موجب آن گردید تا آرامش و ثبات بر بازار این ماده اولیه حاکم شود و امیواریم زمینه توازن قیمت دی.او.پی در بازار و در نتیجه افزایش مزیت رقابتی محصولات نهایی زنجیره ارزش تولید کفش و چرم مصنوعی و صنایع وابسته (مانند چکمه و صندل) در بازارهای صادراتی و فراهم گردد.

خاطر نشان می‌سازد در شرایط کنونی کاهش تقاضا برای دی.او.پی بدلیل واردات سایر حلال‌های جایگزین آن با ارز مبادلاتی از یک طرف و بالا نگه داشتن قیمت تمام شده انیدریک فتالیک توسط واحدهای تولیدی آن از سوی دیگر باعث کاهش تقاضا برای دی.اتیل.هگزانول توسط پتروشیمی فارابی و سایر واحدهای تولید DOP گردیده است.

در ادامه و به منظور آگاهی دقیق‌تر مخاطبان وبسایت صنعت کفش، نمودارروند معاملات دی.اتیل.هگزانول در ابتدای سال جاری خواهد آمد:

Diatil_Hegzanol_1_96 Diatil_Hegzanol_2_96

468 ad

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.