فهرست ناوبری برگه ها
چاپ این مطلب

جلسه کارگروه شناسه کالای پوشاک تشکیل شد

به گزارش خبرنگار صنعت کفش، سلسله جلسات کارگروه شناسه کالای نساجی و پوشاک دیروز با حضور نمایندگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مرکز ملی شماره گذاری و ایرانکد، مرکز توسعه تجارت الکترونیک، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، انجمن‌های و تشکل‌های صنایع نساجی و پوشاک و نماینده جامعه مدیران و متخصصین صنعت کفش ایران برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه، تابش، دبیر کارگروه ملی شناسه کالا با بیان این موضوع که ماده ۱۱ آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات ناظر بر شروط ثبت و ترخیص کالا می‌باشد؛ تاکید نمود که با توجه به بالا دست بودن این قانون نسبت به مصوبات کارگروه شناسه کالا، در هنگان نهایی شدن تصمیمات باید این ماده قانونی نیز مدنظر قرار گیرد. در این راستا مقرر گردید تا نظرات کارشناسان در این خصوص اخذ گردد.

از آنجایی که در جلسه گذشته جدول زمانی اجرای این طرج به تصویب حاضران رسیده بود؛ در این جلسه به بررسی طبقات گروه‌های کالا در هریک از حوزه‌های نساجی، پوشاک و کفش پرداخته شد و نمایندگان هریک از تشکل‌ها نظرات خود درخصوص طبقه‌بندی گروه‌ها را ارائه نمودند. در این خصوص با توجه به اهمیت موضوع و همچنین اعمال نظرات کارشناسی، مقرر گردید نظر نهایی کارگروه درخصوص طبقه‌بندی کالاهای نساجی، پوشاک و کفش از طریق خانم مهندس محرابی،ریاست کارگروه و مدیر کل محترم دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین با همفکری تشکل‌ها و انجمن‌ها نهایی و به سایر اعضای کارگروه اعلام گردد.

در این جلسه همچنین درخصوص بهسازی و رفع ایرادات سایت و سامانه شناسه کالا نیز نظراتی مطرح گردید که مرکز توسعه تجارت الکترونیک در این خصوص قول مساعدت و رفع این ایرادات را داد.

در ادامه این جلسه مقرر گردید با توجه به جدول زمانی اجرای این طرح، کدهای کالایی باقیمانده در گروه کالایی نساجی، پوشاک و کفش وارد سیستم شناسه کالا گردد تا مقدمات عملیاتی شدن این طرح در اسرع وقت فراهم گردد.

468 ad

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.