فهرست ناوبری برگه ها
چاپ این مطلب

افتتاح مرکز آموزش طراحی خوشه کفش تهران در محل اتحادیه کفاشان دستدوز تهران

به گزارش خبرنگار اسومس، مرکز آموزش طراحی و مدلسازی خوشه کفش تهران در روز سه شنبه ۱۲/۰۱/۱۳۹۷ در محل اتحادیه کفاشان دستدوز تهران و با حضور معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچ; و شهرک‌های صنعتی ایران و مدیرعامل شرکت شهرک‌های استان تهران و همچنین روسا و نمایندگانی از اتحادیه کفاشان دستدوز تهران، اتحادیه کفاشان اصفهان، اتحادیه سراجان تهران، اتحادیه فروشندگان چرم و ملزومات کفش تهران، انجمن صنایع چرم ایران، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان چرم مصنوعی ایران و جامعه مدیران و متخصصین صنعت کفش ایران و فعالان کفش و صنایع وابسته برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، شجری ریاست اتحایده کفاشان دستدوز تهران با اشاره به مشکلات جاری در بازار اظهار داشت: متاسفانه در ماههای اخیر علاوه بر مشکلات قبلی، با معضل مواد اولیه نیز درگیر هستیم و این موضوع حیات بسیاری از واحدهای تولیدی را به خظر انداخته است. شجری ادامه داد: با تمام این مشکلات، صنعت کفش توانسته است در زمینه ایجاد اشتغال بخصوص برای جوانان تحصیلکرده اقدامات خوبی را انجام دهد که افتتاح مرکز آموزشی طراحی خوشه کفش تهران نیز در همین راستا خواهد بود.
ریاست اتحادیه کفاشان دستدوز تهران همچنین افزود: از جمله اهداف این مرکز می‌توان به ایجاد و توسعه کسب و کار تخصصی مرتبط با حوزه کفش، فعالیت برنامه‌ریزی شده در حوزه طراحی و مدلسازی کفش، برگزاری کارگاههای آموزشی، برگزاری نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، تسهیل و توسعه طراحی و مدلسازی با استفاده از فناوری روز دنیا، ایجاد بستری مناسب برای جمع شدن طراحان و مدلسازان در صنعت کفش اشاره کرد.
در ادامه این نشست، قنبری مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران نیز در سخنانی بر لزوم همه لایه‌های اقتصادی و اجتماعی در کشور تاکید کرد و گفت: تجمیع واحدهای کوچک و متوسط که معمولا توان مالی و کمتری دارند و بیشتر تحت تاثیر تغییرات هستند؛ یکی از راهکارهای جلب مشارکت این واحدها در اقتصاد است. قنبری در ادامه گفت: در همین راستا در استان تهران، ۱۲۰۰۰ هکتار در اختیار شهرکهای صنعتی قرار گرفته است تا بتوانند بستر مناسبی را برای واحدهای تولیدی کوچک و متوسط فراهم آورند. در کنار این شهرکها و خوشه‌های صنعتی نیز مراکز آموزشی ایجاد شده است که مرکز آموزش طراحی و مدلسازی خوشه کفش تهران نیز یکی از همین مراکز می‌باشد که ذیل تفاهمنامه میان اتحادیه کفاشان دستدوز تهران و شرکت شهرکهای صنعتی استان تهران شروع بکار نموده است.
سخنران دیگر این مراسم، مقیمی معاون صنایع کوچک سازمان شهرک‌های صنعتی ایران بود. ایشان در ابتدای صحبتهای خود به سابقه صنعت کفش اشاره و آماری از صادرات و واردات کفش در سال ۱۳۹۶ ارائه نمود. مقیمی در ادامه اظهار داشت: خوشه تهران در کنار خوشه‌های شهرهای تبریز، مشهد و اصفهان نیز می‌تواند موجب ارتقای تولید در صنعت کفش شود و ما هم از تشکل‌ها و اتحادیه‌ها درخواست داریم تا مشکلات و مسائل مبتلابه کسب و کار کفش را چه درخصوص مواد اولیه و چه درخصوص موضوعات دیگر به سازمانها و نهادهای دولتی منعکس کنند.
در پایان این مراسم نیز از مرکز آموزش طراحی خوشه کفش تهران در محل اتحادیه کفاشان دستدوز تهران رونمایی شد و حاضران با امکانات موجود در این مرکز آشنا شدند.

468 ad

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.