فهرست ناوبری برگه ها
چاپ این مطلب

نشست مشترک هیات مدیره جامعه صنعت کفش ایران با هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران

به گزارش خبرنگار اسومس، جلسه مشترک اعضای هیات مدیره جامعه صنعت کفش ایران با هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران در تاریخ ۱۱/۰۴/۱۳۹۷ در محل ساختمان شماره یک اتاق تهران برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، غلامرضا ملکی مدیر امور تشکلهای اتاق بازرگانی تهران با اشاره به پیشینه تعامل جامعه با اتاق تهران اظهار داشت: جامعه صنعت کفش ایران از تشکلهای فعال عضو اتاق بازرگانی ایران می‌باشد که در سال‌های اخیر تعامل خوبی را با اتاق تهران درخصوص اظهارنظرهای کارشناسی و مشورتی داشته است.
در ادامه، اعضای هیات مدیره ضمن معرفی خود به بیان خلاصه‌ای از سوابق اجرایی خود پرداختند. همچنین ارائه‌ای نیز از پیشینیه، عملکرد و جایگاه جامعه مدیران و متخصصین صنعت کفش ایران با نگاهی بر وضعیت صنعت کفش ایران به سمع و نظر حضار رسید. در این ارائه مواردی از جمله تاریخچه و اقدامات جامعه و آماری درخصوص میزان تولید، صادرات، واردات، تعداد بنگاه‌های، ظرفیت اشتغالزایی، مشکلات و چالش‌های مبتلابه و راهکارهای پیشنهادی جهت حل این معضلات در صنعت کفش مطرح گردید. پس از این ارائه، محمد عرب ریاست هیات مدیره جامعه ضمن تاکید بر ظرفیت اشتغالزایی صنعت کفش بیان نمود: ما در جامعه صنعت کفش ایران اعتقاد داریم که اگر بسترهای لازم فراهم شود؛ این قابلیت در کشور وجود دارد تا به ترمینال تولید کفش و عرضه مواد اولیه تبدیل شویم و اقداماتمان را در جامعه در همین راستا قرار خواهیم داد. مصطفی طالقانی نایب رئیس هیات مدیره جامعه نیز درخصوص قابلیت‌های صنعت کفش اظهار داشت: صنایع چرم و کفش دارای مزیت بزرگی به نام اشتغالزایی هستند و به همین جهت باید مورد توجه قرار گیرند.
محمدرضا داورپناه،عضو هیات مدیره جامعه بر لزوم همگرایی تشکل‌های صنعتی و اتحادیه‌های صنفی در زنجیره ارزش چرم و کفش تاکید کرد و گفت: اتفاق مبارکی که در چندسال اخیر رخ داد؛ برگزاری نمایشگاه بین‌المللی چرم، کیف، کفش و صنایع وابسته (امپکس) بود که با مشارکت هفت تشکل صنعتی و اتحادیه صنفی برگزار می‌شود که این همکاری در نوع خود بی‌بدیل است.
مسعود خوانساری نیز ضمن ابراز خوشحالی از جلسه مشترک با اعضای هیات مدیره جامعه صنعت کفش گفت: مطالب ارائه شده نشان از اهمیت این صنعت به لحاظ اشتغال و ارزآوری و همچنن ظرفیت‌های ارتقای جایگاه ایران دارد. علاوه بر این، گذشته این صنعت نشان می‌دهد که می‌توان به دوران اوج بازگشت و یکی از راهکارها در این خصوص آن است که مسائل و مشکلات صنعت کفش از طریق نهادهای بالادستی از جمله اتاق تهران پیگیری شود. ریاست اتاق بازرگانی تهران همچنین به اقدامات اتاق تهران درخصوص توسعه صادرات اشاره کرد و اظهار داشت: کمیته ویژه ای در اتاق تهران برای ارتقای حجم صادرات با کشورهای عراق، سوریه و امارت متحده عربی تشکیل شده است که فعالان صنعت کفش نیز می‌توانند از این تسهیلات استفاده نمایند. علاوه بر این، از جامعه صنعت کفش بعنوان تشکلی ملی انتظار داریم تا همچون گذشته، موانع تولید در این صنعت را جهت طرح در شورای گفتگو و کمیسیون‌های تخصصی اتاق، به اطلاع اتاق تهران برساند.
همچنین در این جلسه درخصوص برگزاری جشنواره ملی جهت انتخاب و قدردانی از پیشکسوتان و کارآفرینان صنعت کفش تصمیماتی اتخاذ گردید.

468 ad

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.