فهرست ناوبری برگه ها
چاپ این مطلب

صدور مجوز فعالیت برای واحدهای کفش و دمپایی قم نظارت بر آنها را آسان می کند

محمود سیجانی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در تالار امام جواد (ع) استانداری قم، افزود: با همکاری اداره کل حفاظت از محیط زیست استان می توانیم شرایط را برای فعالیت قانونی واحدهای صنعتی تولید کننده کفش و دمپایی فراهم کنیم تا مقدمه انتقال آنان به شهرک های صنعتی خارج از شهر فراهم شود.
بیش از ۲۰۰ واحد صنعتی در زمینه تولید کفش و دمپایی در استان قم فعالیت می کنند که تعداد بسیاری از این واحدها بدون پروانه مشغول به کار هستند.
وی در ادامه به برگزاری مستمر جلسه های ستاد تسهیلات رونق تولید اشاره و بیان کرد: این جلسه ها یکشنبه هر هفته از ساعت ۱۰ تا ۱۲ با حضور استاندار و مسئولان دستگاه های اقتصادی استان برگزار می شود و در نتیجه آن شاهد تحرک های خوبی در عرصه پرداخت تسهیلات رونق تولید و حل مشکل های تولیدکنندگان هستیم.
سیجانی گفت: امیدواریم شرایط برای پرداخت مناسب تسهیلات و مشوق های مالی در عرصه سرمایه ثابت و نوسازی واحدهای صنعتی فراهم شود و بانک ها در این مسیر همکاری لازم را داشته باشند.
وی بیان کرد: از مدیران بانک های عامل استان می خواهیم، پرونده های پرداخت تسهیلات رونق تولید را در مدت یک ماه تعیین تکلیف کنند تا در صورت عدم پرداخت مشکل واحد صنعتی در کمیته های تخصصی بررسی شود.
وی ادامه داد: هدفگذاری اعطای تسهیلات رونق تولید در استان قم طی سال جاری ۵۰۰۰ میلیارد ریال است که علاوه بر آن تسهیلات و مشوق های مالی دیگری نیز برای حمایت از صنعتگران درنظر گرفته شده است.
روند پرداخت تسهیلات رونق تولید با هدف حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی از تیرماه سال گذشته آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.
فرآیند ثبت نام مرحله جدید تسهیلات رونق تولید در قم پیرو دستورالعمل اردیبهشت ماه سال جاری وزیر صنعت، معدن وتجارت، همزمان با سراسر کشور به منظور تامین نقدینگی مورد نیاز واحدهای تولیدی و حفظ دستاوردهای بخش صنعت آغاز شد.
در استان قم ۲هزار و ۳۵۷ واحد صنعتی و تولیدی دایر هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۷۶ واحد فعال می باشد.
استان قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمود آباد، ثامن الائمه(ع) – قنوات – و فناوری اطلاعات و ارتباطات

468 ad

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.