فهرست ناوبری برگه ها
چاپ این مطلب

ثبت نام ۲۷۰ نفر در صندوق تخصصی کفش و چرم همدان

احمد گازرانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه صندوق تخصصی صنعت چرم و کفش برای نخستین بار در کشور در همدان تشکیل می‌شود، اظهار کرد: همایش صنعت چرم استان در سال‌های گذشته در همدان انجام شده و آقای نورالله‌زاده مدیر صندوق کارآفرینی امید قول داد این صندوق را در همدان ایجاد کرده و همدان به عنوان پایلوت باشد.

وی با بیان اینکه اعضای صندوق مشخص شده است، ادامه داد: ۲۷۰ نفر از اعضای صنف کیف و کفش و چرم در صندوق تخصصی صنعت چرم و کفش ثبت نام کردند.

رئیس اتاق اصناف همدان با اشاره به اینکه از اساسنامه اصلی ایجاد صندوق و روش فعالیت صندوق فعلا اطلاعات زیادی نداریم، بیان کرد: صندوق زیر نظر اتحادیه کیف و کفش و با سرمایه گذاری بخش خصوصی که همان اصناف و بخش دولت آغاز به کار می‌کند.

وی با اشاره به اینکه صندوق تخصصی صنعت چرم و کفش به واحد‌های صنفی که نیاز مالی دارند به تشخیص اتحادیه تسهیلات پرداخت می‌کند، افزود: سود تسهیلات بیش از چهار درصد است.

گازرانی یادآور شد: در چند سال گذشته به دنبال ایجاد این صندوق بودیم تا در صورت بروز مشکل مالی برای تولید کننده به تشخیص اتحادیه به او تسهیلات داده شود.

وی با بیان اینکه وجود این صندوق شرایط خوبی ایجاد خواهد کرد تا دیگر رسته‌ها هم این صندوق را ایجاد کنند، ادامه داد: هر فردی در صندوق ثبت نام می‌کند باید آورده‌ای داشته باشد اما مبلغ آن به دلیل مشخص نبودن اساسنامه تعیین نشده است.

رئیس اتاق اصناف همدان با اشاره به اینکه این صندوق یک شاخه از خوشه کیف و کفش و چرم است، تصریح کرد: خوشه در بسیاری از شهر‌ها تشکیل شد اما آن را در نیمه راه رها کردند.

وی با بیان اینکه مسؤول تکاپو صنعت‌ها پیگیر ایجاد خوشه صنعت چرم است، افزود: با راه‌اندازی این خوشه اعضا را منسجم تر شده و در یک منطقه به صورت متمرکز فعالیت می‌کنند

468 ad

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.